Lietuva, tevyne musu…

16. februar er litauisk nasjonaldag, og det markerer vi selvsagt ved skolen vår, der en barnerik litauisk familie er en del av grunnstammen!

På kjøkkenet ser det ut til at vi kan forvente oss spennende servering med riktig etnisk vri. Vi har også fått presentert et prosjekt som er laget av to av de litauiske elevene i forbindelse med nasjonaldagen. De har laget en plakat med de litauiske flaggfargene, og hengt opp kart over Litauen, bilder av litauiske folkedrakter, nasjonalsangen med nynorsk gjendiktning, og uavhengighetserklæringa fra 1918. Det er undertegningsdatoen for denne erklæringa som er bakgrunnen for nasjonaldagsfeiringa.

Overskrifta til dette innlegget er hentet med pietet fra første linje i nasjonalsangen, som er skrevet av Vincas Kudirka.

Det er spennende med mangfold på skolen vår!

Om Line

Line Brendberg er virksomhetsleder ved skolen.
Dette innlegget ble publisert i Skoleliv. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *